kombinin ustası
TÜRKİYE'NİN EN İYİ
KOMBİ USTASI YARIŞMASI
2019
ONLINE ETAP
20 ŞUBAT - 31 MART
BÜYÜK FİNAL
25 NİSAN

Katkılarıyla
Katılım Koşulları
Online Yarışma Kuralları
 1. Yarışma online etap ve final etabı olmak üzere iki aşamadan oluşur.
 2. Yarışmaya katılmak için katılımcılar ilk önce 20 Şubat 2019 – 31 Mart 2019 tarihleri arasında https://www.kombininustasi.com/ site adresi üzerinden gerçekleşecek online etaba (online test) katılım yapmaları gerekmektedir.
 3. Online etap 20 Şubat 2019 – 13 Mart 2019 tarihleri arasında her haftanın üç günü olan Pazartesi, Çarşamba ve Pazar günleri saat 18:00 ila 22:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Yarışmanın online etabının son haftası olan 14 Mart – 31 Mart 2019 tarihleri arasında haftanın her günü 15:00 – 22:00 saatleri arasında yarışmaya katılma imkanı sunulmuştur.
 4. Katılımcı online etabın olduğu zaman dilimleri arasında istediği bir zaman diliminde yarışmaya katılabilir.
 5. Katılımcının yarışmanın yapılacağı gün ve saat aralığında https://www.kombininustasi.com/ sayfasındaki 20 çoktan seçmeli ve 1 açık uçlu soruyu eksiksiz cevaplaması gerekmektedir. Yazılı sınavda çoktan seçmeli sorular 3 zorluk derecesine göre olup, her yarışmacı toplamda 4500 puan üzerinden değerlendirilecektir.
  • 1. Zorluk derecesinden her sınavda 10 adet soru gelecek olup her soru değeri 100 puandır.
  • 2. Zorluk derecesinden her sınavda 5 adet soru gelecek olup her soru değeri 200 puandır.
  • 3. Zorluk derecesinden her sınavda 5 adet soru gelecek olup her soru değeri 300 puandır.
  • 1 adet Açık uçlu soru gelecek olup, her yazılı soru 1000 puan üzerinden değerlendirilecektir.
 6. En son sorulacak açık uçlu soru jüri tarafından değerlendirilerek değerlendirme puanları sisteme en fazla 1 hafta içerisinde işlenerek kullanıcının bu puanları profil sayfasından görmesi sağlanacaktır.
 7. Yarışmada her soru için tanımlanmış süre üzerinden zaman geriye sayacaktır. Belirlenen süre içerisinde cevap verilmediği takdirde soru yanlış cevaplanmış olarak varsayılacaktır.
 8. Sorularda boş yada cevap vermeden geçme ve/veya sonra soruya geri dönme seçeneği maalesef bulunmamaktadır. Her boş geçilen soru yanlış cevap olarak kabul edilecektir.
 9. Katılımcılar sisteme kombi montaj ustası olduğunu beyan ettiği iki arkadaşını sisteme, kendine özel tanımlanmış davetiye kodu ile davet ederek de puan kazanabilecektir. Arkadaşını davet et üzerinden 1 arkadaş davet etme puan 50 puandır. En fazla iki arkadaş davet ederek en fazla 100 puan kazanılabilir.
 10. Katılımcılar her gün saat 20:00 ila 21:00 arasında yayınlanacak olan Günün Buderus Bonus sorusunu www.kombininustasi.com web sitesine üye girişi yaptıktan sonra kendi özet bilgileri sayfasında görebiliyor olacak. Bu alanda yanıtladıkları günün bonus sorusu üzerinden de puan kazanabileceklerdir. Günün bonus sorusu her gün 1 adet sorulacak olup 1 adet bonus soru 20 puandır.
 11. Katılımcılar sisteme “Destekleyici” olarak kayıt olan kişiler tarafından Benim Ustam bölümü üzerinden beğeni oyu vererek desteklenirler.
 12. Yarışma sorularını en hızlı ve en doğru cevaplayan 15 kişi beyan ettikleri telefon numaralarından aranarak 2. Etap yarışmaya davet edilecektir.
 13. “Benim Ustam” bölümünde destekleyiciler tarafından en fazla beğeni oyunu toplayan katılımcı “Gönüllerin Ustası” olarak seçilecek ve final etap olan 2. Etap’a katılarak Gönüllerin Ustası ödülünün sahibi olacaktır.
Yarışma Katılım Şartları
 1. Yarışmamız kombi montajı yapan tesisat konusunda bilgili ustaları kapsamaktadır. Servislik hizmeti veren ustaları kapsamamaktadır.
 2. Katılımcı ve Destekleyici, https://www.kombininustasi.com/ site adresi üzerinden paylaşılan yarışma koşullarına uymayı peşinen kabul ve taahhüt eder.
 3. Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. çalışanları, Bosch ajans çalışanlarıve 18 yaşından küçükler bu kampanyaya katılamazlar.
 4. Katılımcı; bu yarışmadan hediye kazanabilmek için kayıt ekranında, Ad/Soyadı, T.C Kimlik No, E-mail, Cep Tel No, Şehir bilgilerini ve profil fotoğrafını doğru girmeyi taahhüt eder.
 5. Destekleyici; Desteklediği ustaya beğeni oyu verebilmek için kayıt ekranından , Ad/Soyadı, E-mail bilgilerini doğru girmeyi taahhüt eder.
 6. Katılımcı, beyan ettiği cep telefon numarasına gelen doğrulama kodunu giriş ekranına girerek ve email adresine gelen doğrulama linki tıklayarak yarışmaya katılım gösterebilir.
 7. Yarışmaya katılmak için katılımcının profil sayfasında doldurulması zorunlu tüm alanları doldurduğundan emin olması ve bu bilgilerden sonra yarışma etabına başlaması mümkün olmaktadır. Sistem eksik bilgilerle ilgili yarışmacıyı SMS ve/veya e-mail adresi üzerinden hatırlatma yaparak bu alanları doldurulması için bilgi içerikleri gönderir ve hatırlatma yapar.
 8. Her katılımcı yarışmaya yalnızca 1 defa katılım gösterebilir. Teknik nedenlerden (elektrik kesintisi, internetin gitmesi, sistemin durması yada donması gibi nedenlerden) dolayı yarışmayı tamamlayamamış katılımcılar için en fazla 3 kez olmak koşuluyla yarışmaya yeniden katılma hakkı tanınmıştır.
 9. Sistemde “Benim Ustam” beğeni oyu sadece “Destekleyici” olarak kayıt yaptıranlar tarafından verilebilir.
 10. Katılımcılar sistemde “Benim Ustam” alanında beğeni oyu veremezler.
 11. Destekleyici en fazla 5 kişiye beğeni oyu verebilir.
 12. Katılımcı hem “ilk 15” içerisinde hem de “Benim Ustam” birincisi olamayacak ve fakat böyle bir durum yaşandığı takdirde iki alanda birini seçecek ve o tarafta devam edecektir. Her iki durumda da hangi tarafta yer alacağı kararı netleştikten sonra diğer bölüm kendisinden hemen sonraki katılımcıya devrolacaktır.
Büyük Final ve Ödüller
 1. Yarışmanın ilk etabını geçen 15 usta İstanbul’da yapılacak büyük final etabına davet edilerek 2. Etap yarışmaya katılacaktır. 2. Etapta jürinin seçimi ile Bosch Termoteknik tarafından belirlenecek ve kombi ustalıklarının ölçüleceği Tesisat, Uygulama, Standart, Teknik Bilgi ve Montaj etaplarından geçecektir. 15 kişi ile başlayan katılımcılar hem doğru hem de hızlı etapları tamamlayan, hakemlerin kontrolünden geçerek etaplardaki puanları toplayan ve jürinin değerlendirmesi sonunda çeyrek final’de en düşük puanı alan 5 kişi elenecek, yarı final de en düşük puanı alan 7 kişi elenerek final etabına geçilecektir. Final etapta 3 usta yarışarak etabı en hızlı ve doğru bitiren yarışmacı 1. Olacak ve 2. Ve 3. Buna göre belirlenerek ödüllere hak kazanacaktır.
 2. Final etabında 1. Olan usta, “30.000 TL değerindeTeknoloji Hediye Çeki” ; 2. Olan usta “10.000 TL değerinde Bosch Beyaz Eşya Hediye Çeki” ve 3. Olan usta “5.000 TL değerinde Bosch El Aletleri Paketi” kazanacaktır. Benim Ustam bölümünde en fazla beğeni toplayan usta ise “2.500 TL değerinde Gıda Çeki” kazanacaktır.
 3. Yarışma kapsamında ilk 15 kazanan30 Mart 2019 tarihinde https://www.kombininustasi.com/ websitesinde ve Bosch Termoteknoloji, Buderus Türkiye Facebook, Instagram sayfasında ilan edilecektir. Kazananların bir sonraki aşamalara katılabilmeleri için gerekli *iş güvenliği belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Eğer belirtilen belgeleri 1 hafta içerisinde sağlayamazlarsa hak sıralamadaki sonraki kişilere geçecektir. Kazanan kişilerin iletişim ve adres bilgilerinden 48 saat içerisindeulaşılamaması durumda, sıralamadaki bir sonraki kazanana hak geçecektir.
 4. Hediye, talihliye Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından talihlinin bildirmiş olduğu adrese kargo ile ulaştırılacaktır. Adreste eksiklik ya da hata olması sebebiyle hediyenin ulaştırılmaması halinde Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş.’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 5. Yarışma sonucunda kazanan, Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş.’nin belirlediği jüri üyeleri tarafından seçilecektir.
 6. Yarışma aracılığıyla kazanılan hediye, bir başkasına devredilemez ve/veya nakit olarak ödenmesi talep edilemez.
Genel Bilgilendirme
 1. https://www.kombininustasi.com/ site adresi üzerinde gerçekleştirilen yarışma Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenmektedir.
 2. Kullanıcının iletmiş olduğu hatalı ya da eksik bilgilerden dolayı kendisine ulaşılamaması halinde Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. sorumlu değildir.
 3. Bosch Termoteknoloji, Buderus Türkiye ve www.kombininustasi.comresmi sayfasında duyurmak koşuluyla, kampanya koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya kampanyayı belirlenen tarihten önce durdurma hakkına sahiptir.
 4. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 5. Yarışmanın sponsor markası Buderus’tur.
 6. Yarışmaya herkes yalnızca bir defa katılabilir. Yarışmaya başladıktan sonra vazgeçip tekrar daha sonra katılmak mümkün değildir. Kampanya, başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 7. Katılımcıların yarışmaya katılmak için yapacakları başvurularla ilgili olarak ortamdaki iletişim, teknik sorunlardan dolayı Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş.’yi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 8. Yarışma belirtilen koşullar dışında herhangi bir şekilde faydalanılamaz. Katılımcılara, Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. adına belirtilen koşullar dışında SMS, e-posta, telefon ya da farklı herhangi bir şekilde yarışma ile ilgili bilgilendirme yada yönlendirme yapılması halinde meydana gelebilecek hiçbir zarardan Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz.
 9. Katılımcılar yarışmaya yalnızca kendileri adına katılabilirler. Başkası adına katılım yapılamaz.
 10. Yarışmaya katılan herkes yukarıda belirtilen yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır.
  *Gerekli iş güvenliği belgeleri aşağıdaki gibidir;
  • Çalışacak personelin en son aya ait, güncel SGK hizmet dökümü veya işe yeni başlayan bir çalışan ise işe giriş bildirgesi (18 yaşından küçük işçi çalıştırılamaz, sigortasız işçi çalıştırılamaz)
  • Yapacakları işe uygun sağlık raporları (28713 sayılı ve 20.7.2013 tarihli İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik’te belirtilen “EK-2 İşe Giriş/Periyodik Muayene Formu’na uygun)
  • Personelin iş sağlığı ve güvenliği eğitim belgeleri (28648 sayılı ve 15.5.2013 tarihli Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik’e göre )